ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός 43-30 (Δεύτερο δεκάλεπτο)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα. Το ματς διεξάγεται στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας (Novasports 2).

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε άσχημα την αναμέτρηση και βρέθηκε γρήγορα να χάνει με 11-1, σε ένα πρώτο δεκάλεπτο όπου οι Σέρχιο Ροντρίγκες και Κάιλ Χάινς σημείωσαν 11 και 10 πόντους αντίστοιχα, χάνοντας μόλις ένα σουτ! Με την ενέργεια που έβγαλε στο παρκέ ο Σίνγκλετον οι «πράσινοι» ισοφάρισαν σε 11-11, όμως οι Ρώσοι ξέφυγαν εκ νέου στο σκορ (20-11). Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον Παναθηναϊκό να δέχεται 27 πόντους και να πετυχαίνει 15.

Τα δεκάλεπτα: 27-16.