ΆΡΗΣ - ΠΑΟ 70-88 πριν λιγο στο Nick Galis Hall

Με αρκετές απουσίες κατέβηκε στο Nick Galis Hall ο ΑΡΗΣ για να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟ. Παρ'ολα αυτα παιζοντας ικανοποιητικά στο α' δεκάλεπτο μπόρεσε να είναι μέσα στο παιχνίδι, αφού η διαφορά ήταν στο καλάθι υπερ του ΠΑΟ με
Στι δευτερο δεκάλεπτο αρκετά λαθη έδωσαν την δυνατότητα στους πράσινους να ξεφύγουν στο σκορ και το ημίχρονο να κλείσει με 32-48. Πρωτοι σκορερ της ομάδας Benson 10, Αθηναιου 9 και Μπιχωρίδης 7.
Στο ίδιο τεμπο συνεχίστηκε το παιχνιδι και στα δυο επόμενα δεκάλεπτα με τον ΑΡΗ σε καποια διαστήματα να παιζει καλη άμυνα και να εχει καλες επιλογές στην επίθεση και τον ΠΑΟ να κραταει μια διαφορά γυρω στους 10-15 πόντους.
ΑΡΗΣ: Μποχωριδης 11, Φλιωνης 3, Τσαιρελης 2, Χρηστιδης 4, Αθηναιου 12 Βασιλόπουλος 7, Weaver 2, Benson 18, Bell 11.