Νίκη ΑΡΗ επί του Ηρακλή με 69-63 δείχνοντας χαρακτήρα την στιγμή που έπρεπε

Μεγάλη νίκη σήμερα το απόγευμα για τον ΑΡΗ επι του Ηρακλή με σκορ 69-63 και το πρώτο βήμα για να "ξεκολλήσει" απο τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Ο ΑΡΗΣ πήρε οξυγόνο με την νίκη αυτή και αν σκεφτεί κανείς οτι γύρισε μια διαφορά που είχε εκτοξευθεί στους 13 πόντους, η νίκη αποκτά ακόμη μεγαλύτερη αξία.
Κολώνες της νίκης του ΑΡΗ οι Μποχωρίδης και Μπράουν και στο 3ο δεκάλεπτο είχαν σαν συμπαραστάτη τον Μόρις. Στο 4ο δεκάλεπτο παρά το ότι η διαφορά έφθασε στους +11 υπέρ του ΑΡΗ, ο Ηρακλής δεν τα παράτησε και μείωσε σε 60-58. Μιλοσεβιτς και Ντραγκίσεβιτς έδωσαν ανασες στην ομάδα του ΑΡΗ σκοράροντας κάτω απο το καλάθι και ένα κόφιμο του Σλαφτσάκη σε τρίποντο του Σούλερ έκριναν τον αγώνα υπέρ των κιτρίνων.
Ο ΑΡΗΣ φάνηκε μετά το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου οτι ήθελε περισσότερο την νίκη, έδειξε την απαιτούμενη ωριμότητα στην άμυνα ζώνης του Ηρακλή και έφθασε στην νίκη.

Δεκάλεπτα: 9-18, 29-32, 51-42, 69-63
ΑΡΗΣ (Καμπερίδης): Φιτσπάτρικ, Μποχωρίδης 16 (5/7 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 3/6 βολές, 5 ριμπάουντ), Φλιώνης, Ντραγκίτσεβιτς 10 (8 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μόρις 9 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μπράουν 15 (7/9 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 1/2 βολές), Μιλόσεβιτς 7 (7 ριμπάουντ), Γκετσεβίτσιους 7 (2), Σλαφτσάκης 5.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καστρίτης): Τέπιτς 7 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Καββαδάς 10 (3/5 δίποντα, 4/5 βολές, 12 ριμπάουντ), Σούλερ 8 (1/6 τρίποντα), Ντέιβις 11 (2), Χάνλαν 16 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Μανωλόπουλος 3 (1), Οκερέαφορ 3 (1), Ζάρας 5 (1), Καλαϊτζίδης, Γκάρετ.