ΑΡΗΣ: πολύ καλή εμφάνιση και νικη 70-64 επι της Zielona Gora [video] [φώτο]

Με μια καταπληκτική εμφάνιση ο ΑΡΗΣ νίκησε την Zielona Gora με  70-64
Με πολυ ενέργεια ξεκίνησαν οι παικτες του ΑΡΗ το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ίδιο τεμπο συνέχισαν και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Με καλή ευστοχία στα σουτ δυο και τριών πόντων πήρε μια μεγάλη διαφορά που διατήρησε μέχρι το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου. Σκορ ημιχρόνου 37-23.
Κορυφαίοι στο πρώτο ημίχρονο οι Αθηναίου 10 π, Γουίβερ 14π & 3ρ και Μπένσον 5ρ, Πετγουει 4ρ.
Στο ιδιο ρυθμο συνεχισε ο ΑΡΗΣ και στο τριτο δεκάλεπτο διατηρώντας μια καλή διαφορά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο έπεσε για λίγα λεπτά η απόδοση της ομάδας και η Zielona βρήκε την ευκαιρία να μειώσει στους 6 πόντους. Ο ΑΡΗΣ όμως παρά την πίεση κράτησε την διαφορά παίζοντας καλή άμυνα και ετσι πήρε το παιχνίδι 70-64.

ΑΡΗΣ: Φλιώνης 4, Vaughin 6, Τσαιρέλης, Πουλιανίτης, Χρηστίδης, Μούρτος, Αθηναίου 13, Βασιλόπουλος 13, Petway 3, Weaver 16, Benson 13, Bell 7.