Δεν τα κατάφερε ο ΠΣ Ευκαρπίας απέναντι στον ΑΣ Καστοριάς και έχασε με 54-70 [φώτο] [video]

Την ήττα γνώρισε ο ΠΣ Ευκαρπίας απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Καστοριάς. Ο ΠΣ στα πρώτα δυο δεκάλεπτα έπαιξε πολύ καλά απέναντι στην εμπειρη ομάδα της Καστοριάς και κατόρθωσε να πάει στο ημίχρονο με σκορ 32-23.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Καστοριά πίεσε και πολύ γρήγορα η διαφορά εξανεμίστηκε. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών του ΠΣ Ευκαρπίας η ομάδα της Καστοριάς διατήρησε το προβάδισμα και πήρε την νίκη με 54-70. Να σημειωθεί οτι ο ΠΣ Ευκαρπίας είχε μια σημαντική έλλειψη ( (Σουτζόπουλου) και επίσης ασθενή τον Γκουτζιομήτρο που πρόσφερε όσο μπορούσε.
 Δεκάλεπτα:  15-11, 32-23, 43-53, 54-70.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 12(1), Τσινόπουλος 7(1), Δώδος3, Κουντουρατζόγλου 11(1), Γκουτζιομήτρος 2, Γκαβέζος, Γκόφας 10, Κόκουρας 8, Απιδόπουλος 1, Κολότσιος, Παουλεάνου, Μανδάνης .
Καστοριά (Σιούλος): Αντωνιάδης 8 (2),Κρανιάς, Γυμνόπουλος 9(1), Τεπετίδης 17(2), Ματενίδης 10, Τερσενίδης 4, Ντάλης 17 (1), Τασιούδης , Τσότσος 3, Βοιβοτόπουλος2, Τακίδης-, Τσαούσης.