ΑΡΗΣ: Έβλεπε το καλάθι ... σαν βαρέλι απέναντι στη Ναχαρίγια. Νίκη με 85-53 στο Ισραήλ

Πηγή φώτο arisbc.gr/
Την τρίτη του νίκη πέτυχε ο ΑΡΗΣ, στο Ισραήλ απέναντι στην Ναχαρίγια με 53-85.
Οι κίτρινοι απο την αρχή του αγώνα δεν έδωσαν το δικαίωμα στην Ναχαρίγα ούτε καν να σκεφθεί οτι να διεκδικήσει την νίκη, αφού στο 4' λεπτό υπήρχε δηψήφια διαφορά (2-12), κλείνοντας το δεκάλεπτο στους 6 πόντους για τους γηπεδούχους.
Στο β' δεκάλεπτο η Ναχαρίγια μείωσε  κάπως την διαφορά και το σκορ έκλεισε στο 27-40.
Στο τρίτο ημίχρονο τα τρία τρίποντα του Τζέκινς και η πολύ καλή άμυνα ανέβασαν το σκορ στο 42-66.
Η τέταρτη περίοδος ήταν μια τυπική διαδικασία, στην οποία περίοδο πηραν χρόνο συμμετοχής οι φλιώνης και Χρηστίδης. Χαρακτηριστικό της περιόδου ήταν το γεγονός ότι παρά το ότι είχε "ανοίξει" το σκορ οι κίτρινοι έπαιξαν πολύ καλή άμυνα.

Τα δεκάλεπτα: 6-19, 27-40, 42-66, 53-85

IRONI NAHARIYA: Faust 10 (2), Gates 6, Brown 6 (1), Navarro 3 (1), Nash 9 (1), Asante-Asare, Berkowitz 6, Berawen 10 (1), Nesterenko, Cohen 3 (1), Douglas.

ΑΡΗΣ: Marble 14 (3τρ., 1ρ., 1ασ., 3κλ.), Ξανθόπουλος 2 (4ασ., 3κλ.), Φλιώνης 5 (1τρ., 1ρ.), Jenkins 22 (4τρ., 5ρ., 2ασ., 4κλ.), Cummings 13 (1τρ., 3ρ., 6ασ., 5κλ.), Ζάρας 2 (1ασ.), Χρηστίδης 1 (1ρ.), Μούρτος 1 (1ρ., 1ασ.), Σίμτσακ 6 (4ρ., 1ασ., 2κλ., 1κοψ.), Buckner 8 (8ρ.), Dragicevic 10 (3τρ., 2ρ., 1ασ., 1κλ.).