Φωτορεπορτάζ απο το Fraport Arena. Μπροστά ο ΑΡΗΣ με 37-34 στο ημίχρονο 74-81 τελικό [φώτο] [video]

Στο Fraport Arena δοκιμάζεται ο ΑΡΗΣ απέναντι στους Fraport Skyliners. Με ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ πήρε προβάδισμα στο σκορ και η διαφορά με την πολύ καλή άμυνα που έπαιξε έφθασε τους 10 πόντους.
Στο δεύτερο δεκάπλεπτο και για 5 περίπου λεπτά οι Γερμανοί μείωσαν την διαφορά, αφού η άμυνα του ΑΡΗ δεν ήταν τόσο δύνατη όπως στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο ΑΡΗΣ διατήρησε μια διαφορά 8 πόντων περίπου μέχρι το τελευταίο λεπτό που δέχθηκε πόντους και η διαφορά έπεσε στους 3.

Τελικά ένα ακόμη δικό της παιχνίδι έχασε μέσα απο τα χέρια της η ομάδα του ΑΡΗ.  Τελικό σκορ 81-74 για την Fraport Skyliners.

Δείτε φωτορεπορτάζ και βίντεο απο το Fraport ARENA.....