Όταν οι οπαδοί του «υπαρκτού» ανακαλύπτουν τις ιδιωτικές επενδύσεις
Ανάρτηση στο twitter του Σταύρου Θεοδωράκη με αφορμή την επίσκεψη του πρωθυπουργού στις εγκαταστάσεις της καπνοβιομηχανίας Παπαστράτος
Χρήσιμη η επίσκεψη του π / θ στον Παπαστράτο, σαν πρώτη γνωριμία με τον κόσμο της δουλειάς & της παραγωγής, αυτόν που μέχρι πρόσφατα λοιδορούσε
Δείτε την ανάρτηση
Ακολουθεί ανακοίνωση του Ποταμιού
Ο Πρωθυπουργός των ελέγχων στην κίνηση κεφαλαίων υποσχέθηκε και τη λειτουργία αναπτυξιακής τράπεζας το πρώτο τρίμηνο του 2018. Την ίδια στιγμή το χρηματοπιστωτικό σύστημα της χώρας είναι σε ύπνωση , οι επιχειρήσεις αδυνατούν να βρουν κεφάλαια κι όταντα βρίσκουν πληρώνουν αβάσταχτα επιτόκια και η ρύθμιση των 105 δισ. κόκκινων δανείων παραπέμπεται συνέχεια στις ελληνικές καλένδες.
Οι επισκέψεις σε επιχειρήσεις, τις οποίες απέφευγαν μέχρι πρότινος, δεν κάνουν τους ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ φιλικούς στην επιχειρηματικότητα και στις επενδύσεις . Τα εμπόδια που βρίσκουν όσοι επιμένουν να θέλουν να επενδύσουν στην Ελλάδα , τους κάνουν να το γνωρίζουν καλά.