Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης¨«Εγώ κι ο ίσκιος μου: Ένα ντοκιμαντέρ για τον Νίκο Παπάζογλου» στο Κ.Π. ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ Δήμου Παύλου Μελά, Σάββατο 10-3-2018, ώρα 22:00
Το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης επισημοποίησε φέτος τη συνεργασία του με τους δήμους Καλαμαριάς και Παύλου Μελά, προσκαλώντας το κοινό να νιώσει δυνατά τον παλμό της φετινής διοργάνωσης και την κινηματογραφική δύναμη του ντοκιμαντέρ, στο πλαίσιο του επετειακού 20ού Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης.
Από την πλατεία Αριστοτέλους και το Λιμάνι, στην Καλαμαριά και την Σταυρούπολη…
O προγραμματιστής Ταινιοθήκης Θεσσαλονίκης Τέλλος Φίλης προτείνει…
Παγκόσμια Πρεμιέρα στο 20ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με το Δήμο Παύλου Μελά η προβολή του ντοκιμαντέρ «Εγώ κι ο ίσκιος μου: Ένα ντοκιμαντέρ για τον Νίκο Παπάζογλου» των Ιωάννη Γρηγορόπουλου & Μιχάλη Αριστείδου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjW8LxdzB9YYvejKiUE9-O4QmxJaDlENJRb79g7g4XNt7sKk5iVv2mg9j-1aJljdjtnwJcVStjoV2g0cRehUGccPUWp6ESUdMDTvdj2TKcaHdQ2zMqcv7dc3onJ-TdXUFfbrBcWVXtShEaJ/s320/9_thegreenlieafisa.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKvnXn7K6s2hrFDVlLqB6r8-_T7pK9bk92GFqoMUG3TVgp_Y74gxGALPiqMVohn82FkOsVvNHn_18ozRjQScMvLG_NZjsmUjMXu4U9F4uItDUWFz30KRZgWGl9Z5qi86VW7OkrxYL8lbEN/s320/11_Poster_ego_ki_o_iskios_mou_preview.png)
Θα ακολουθήσει συζήτηση με τους δημιουργούς που νομίζω πως θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα και ιδιαιτέρως συγκινητική για όλους εμάς που αγαπήσαμε τον Νίκο και τα τραγούδια του και ταυτόχρονα θέλουμε με την παρουσία μας να υποστηρίξουμε τις πυλωτικές προβολές του Φεστιβάλ σε Δήμους του ευρύτερου πολεοδομικού συγκροτήματος της Θεσσαλονίκης.