ΑΡΗΣ: κοίταξε στα μάτια το Λαύριο αλλα έχασε με 69-73.

Σε μια δύσκολη αναμέτρηση ο ΑΡΗΣ υποδέχθηκε σήμερα το απόγευμα το Λαύριο στο Nick Galis Hall.

Το α' δεκαλεπτο ηταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να περνουν εναλλαξ κεφαλι στο σκορ.

Στο ίδιο περιπου τεμπο συνεχιστηκε και το δεύτερο δεκαλεπτο, με τον ΑΡΗ  να πιέζει περισσότερο στην άμυνα και να έχει βραχεία κεφαλή στο σκορ με τελικό αποτέλεσμα το 41 -38.

Πολύ καλή η παρουσια του Λόκετ με 10 πόντους, του Χανλαν με 8 π. ,Γουιλιαμς 7 και Κώττας 6 π.

Σμιθ και Περσιδης με 8 π οι πρωτοι σκορερς απο το Λαυριο.

Στο τριτο δεκάλεπτο η ομαδα του ΑΡΗ έχασε σουτ απο με μεσαία και μακρινή απόσταση  με αποτέλεσμα το Λαύριο να περάσει μπροστά και το δεκάλεπτο να λήξει 52 - 57.

Στο τεταρτο δεκάλεπτο το Λαύριο συνεχισε να προηγείται, με τον κόσμο να διαμαρτύρεται για μερικές αποφάσεις των διαιτητων. Ύστερα απο λαθος επιθέσεις και απο τις δυο πλευρές ο ΑΡΗΣ μειωσε σε 57-59 με σουτ τριων πόντων.

Με τριποντο ο ΑΡΗΣ πέρασε μπροστά με 1 πόντο 62-61.

Με φάουλ και τεχνική ποινη το Λαύριο περασε μπροστα με 62- 65.

Καλάθι του Τζούστον και 64-65.

1.38' πριν το τέλος ο Χανλαν μειώνει σε 66-67.

Παρά την προσπάθεια της ομαδας του ΑΡΗ ο Σμιθ βρήκε λυσεις στην επίθεση και έφερε μπροστά το Λαύριο με 5 πόντους 68-73 19.3" πριν την λήξη του αγώνα.

Για ακόμη εναν αγωνα ο ΑΡΗΣ πάλεψε μέχρι το τελευταιο λεπτό αλλα δεν κατάφερε να πάρει την νίκη.

Τελικο σκορ 69 -73.

Οι κίτρινοι για ένα ακόμη παιχνίδι έχουν παράπονα αποτους διαιτητές.

Απο τον ΑΡΗ σκόραραν Γουίλιαμς 20 π, Χάνλαν 12 π, Λοκετ 10π, Κώττας 10 π. Χαμηλα κινήθηκαν Καουν με 3π και Τζούστον με 4 π

Καρτερ με 17 και Σμίθ με 15 οι πρώτοι σκορερς απο το Λαύριο.

Το avatonpress.gr είναι ανεξάρτητο ενημερωτικό site και στηρίζεται μόνο σε σας. Κάνοντας κλικ στις διαφημίσεις μας βοηθάτε να συνεχίσουμε την προσπάθειά μας! Ευχαριστούμε εκ των προτέρων!