Μεγάλη νίκη του Αισχύλου και άνοδος στην Α' Ερασιτεχνική. Δηλώσεις πρωταγωνιστών και φάσεις του συγκλονιστικού αγώνα [φώτο] [video]

Νίκη για τον Αισχύλο επι της Ακαδημίας ποδοσφαίρου Ζάχος με 2-1 σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Ωραιοκάστρου.
Με την νίκη αυτή ο Αισχύλος ανεβαίνει κατηγορία και απο την επόμενη αγωνιστική περίοδοα θα παίζει στην Α' ερασιτεχνική κατηγορία.
Ο Αισχύλος βρέθηκε πίσω στο σκορ  στο πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου αλλά παίζοντας καλό ποδόσφαιρο ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Βοριά και με σούτ του Ποπώφ απο τα 30 μέτρα πήρε την νίκη που οδηγεί στην άνοδο στην επόμενη κατηγορία.
Αισχύλος Ωραιοκάστρου: Παπαγγέλου, Βαριάμης, Κιρικλής, Δάντσης, Καραμπουγιούκογλου, Ταχυδρομίδης, Κωτίτσας, Τραγιάνης, Βοριάς, Τσακίρης, Ποπώφ.

Το γκόλ της ισοφάρισης του Αισχύλου απο τον Βοριά

Δείτε περισσότερο φωτορεπορτάζ απο τον αγώνα κάνοντας διπλό κλικ στην παρακάτω φώτο...
Ασχύλος - Ακαδ. ποδ. Ζ. Ζάχος 2-1