Superleague: Κέρκυρα - Παναιτωλικός 0 - 0, τελικό σκορ

Δυο ομάδες με την ίδια βαθμολογική συγκομιδή έως τώρα, Κέρκυρα και Παναιτωλικός, συγκρούονται στο νησί των "Φαιάκων" στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής και θέλουν η κάθε μια το τρίποντο σε συνδυασμό με καλό ποδόσφαιρο.

94'
Τέλος του αγώνα. Η Κέρκυρα με τον Παναιτωλικό μένουν στο 0-0 χάρη στις εξαιρετικές επεμβάσεις των δύο τερματοφυλάκων.

92'
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Μύγα.

91'
Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη.

90'
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να νικήσει τον Κουτζαβασίλη σε κοντινό πλασέ!

89'
Ο Μουνιός κερδίζει κόρνερ, ύστερα από παρέμβαση του Ζαραδούκα.

87'
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Μουνιός, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

84'
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός στη θέση του Ρόσα.

83'
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γεωργίου στη θέση του Γκομέζ.

82'
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λόπες κατέβασε την μπάλα, έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά ο Κουτζαβασίλης απομάκρυνε την μπάλα!

80'
Κίτρινη κάρτα στον Ντουαλά.

79'
Ο Ζαραδούκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ιωάννου πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

78'
Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ωραίο σουτ του Ντουαλά, αλλά ο Κυριακίδης έπεσε στη δεξιά γωνία του κι έδιωξε σε κόρνερ.

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά.

75'
Κίτρινη κάρτα στον Ντιμιτρόφσκι.

73'
Άστοχο σουτ του Ρέι.

72'
Σουτ στην κίνηση του Ιωάννου, μπλόκαρε σταθερά ο Κυριακίδης.

71'
Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο.

Οφσάιντ: 4-2

68'
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντιογκό εκτός, ο Ντουαλά στη θέση του.

Η Κέρκυρα κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει κενούς χώρους προς την αντίπαλη εστία.
18:35
Τελικές: 4(2) - 5(2)

61'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Υπέροχη ατομική προσπάθεια του Ρόσα, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε με το πόδι!

60'
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Παμλίδης στη θέση του Κόντου.

Κόρνερ: 3-2

58'
Ο Σπίνουλας κερδίζει το κόρνερ απ' τον Μπράβο.

54'
Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Ρόσα, η μπάλα ελάχιστα πάνω απ' την εστία του Κουτζαβασίλη.

Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, λίγο έξω απ' την μεγάλη περιοχή.

Καλός ο ρυθμός και στο δεύτερο ημίχρονο.

49'
Ο Τσοκάνης έκανε τη σέντρα απ' τα αριστερά, ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

49'
Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Κόντος εκτέλεσε το φάουλ, ο Τουράμ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω απ' το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη.

47'
Σουτ του Κόντου, η μπάλα ψηλά άουτ.

Ο Μάρκος Πάουλο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

46'
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

46'
Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Οι Ροντρίγκες, Μπράβο στη θέση των Χαντάκια και Μάρκος Πάουλο.

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο κι οι παίκτες του Παναιτωλικού,
18:16
Οι παίκτες της Κέρκυρας επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο.

Τα στατιστικά του πρώτου μέρους:

45 +1'
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν ισόπαλες με 0-0 στα αποδυτήρια. Δοκάρι για τον Παναιτωλικό στο 36'. Χαμένο πέναλτι για την Κέρκυρα δύο λεπτά αργότερα.

45 +1'
Ωραία ατομική προσπάθεια του Ρέι, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Κουτζαβασίλης με διπλή προσπάθεια μπόκαρε την μπάλα.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

44'
Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά για φάουλ στον Ρέι.

42'
Συρτό σουτ του Σπίνουλα, μπλόκαρε σταθερά ο Κυριακίδης.

Παραμένει το 0-0.

Σπουδαία επέμβαση απ' τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού.

38'
Ο Κυριακίδης απέκρουσε το πέναλτι του Τουράμ!

37'
ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κέρκυρα! Ο Τσοκάνης βρίσκει την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο Ζαχαριάδης δείχνει σωστά το σημείο του πέναλτι.

Τεράστια ευκαιρία για τους Αγρινιώτες να πάρουν το προβάδισμα στην πρώτη σημαντική στιγμή στον αγώνα.

Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

34'
ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό (Ρέι)! Ωραία προσπάθεια του Ρέι, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σπίνουλα και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Κουτζαβασίλη. Στη συνέχεια της φάσης ο Ντιμιτρόφσκι έδιωξε σε κόρνερ.

Κατοχή: 41% - 59%

Τελικές: 0(0) - 0(0)

30'
Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα που πιέζει για το γκολ.

Ο Μάκης Χάβος αλλάζει πλευρές στους Φάρλεϊ Ρότσα και Άλβαρο Ρέι.

27'
Κακή εκτέλεση φάουλ απ' τον Ζαραδούκα.

Πάνω-κάτω η μπάλα. Καλός ο ρυθμός του αγώνα, παρά την έλλειψη ευκαιριών.

Οι γηπεδούχοι έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους στα τελευταία λεπτά.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19'
Ο Γκομέζ κερδίζει το κόρνερ απ' τον Τσοκάνη.

18'
Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια για σκληρό φάουλ στον Τουράμ.

16'
Επικίνδυνη σέντρα του Κόντου απ' τα αριστερά, αλλά ο Χαντάκιας απομακρύνει προτού φανεί απειλητικός ο Τουράμ.
Οι Φαίακες δεν έχουν καταφέρει, προς το παρόν, να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία του Δημήτρη Κυριακίδη.

12'
Ο Μάρκος Πάουλο εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη.

Οι Αγρινιώτες "πατούν" καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.

Στατιστικό: Ο Παναιτωλικός πετυχαίνει γκολ κάθε 8.6 τελικές προσπάθειες.

Στατιστικό: Η Κέρκυρα πετυχαίνει γκολ κάθε 11 τελικές προσπάθειες.