ΑΡΗΣ Midea: Δεν άφησε περιθώρια στο Περιστέρι - Νίκη με 81-73 στο Παλέ ντε σπορ

Μεγάλη νίκη του ΑΡΗ Midea επι του Περιστερίου πριν λίγο στο Παλέ ντε Σπορ.

Απο το ξεκίνημα του αγώνα ο ΑΡΗΣ Midea πήρε κεφάλι με τρια τρίποντα και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 18-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ Midea προηγήθηκε με 13 πόντους αλλά κάποια λάθη των παικτών του οδήγησαν την διαφορά στους +7 πόντους με βολή του Ντε Σόουζα. Σκορ 37-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ευστοχία των παικτών του ΑΡΗ Midea τόσο στα τρίποντα όσο και στα δίποντα οδήγησε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων +13 και σκορ 59-46.

Στην τέταρτη περίοδο και στην πρώτη επίθεση του ΑΡΗ Midea με τρίποντο του Γκάλινατ η διαφορά εκτοξεύθηκε στο 62-46. Το Περιστέρι μείωσε την διαφορά αλλά τρίποντο του Γκάλινατ κράτησε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό. Παρ' όλα αυτά το Περιστέρι κατάφερε να μειώσει σε 4 πόντους την διαφορά 77-73.

Με βολές του Τολιόπουλου γράφτηκε το τελικό σκορ 81-73.

Δεκάλεπτα: 18-12, 37-30, 59-46, 81-73

Τελικό σκορ 81-73

Άρης Midea: Τολιοπουλος 11π, Καρ 7π, Κατσιβελης 2π, Μπλουμπεργκς 12π, Μποχωριδης 6π, Περσίδης 2π, Ντε Σόουζα 8π, Χαρελ 5π, Μπανκστον 10π, Γκαλιναντ 18π

Περιστέρι: Ραγκλαντ 19π, Ρενφροου 12π, Ντανγκουμπιτς 11π, Πουλιανιτης 10π, Κουγκαζ 6π, Γουίλιαμς 6π, Μιτρου Λονγκ 5π, Τόμσον 4π